Israel Palestina/ Israel Palestine Mario Vargas Llosa

ISBN: 9789707707054

Published:

Paperback


Description

Israel Palestina/ Israel Palestine  by  Mario Vargas Llosa

Israel Palestina/ Israel Palestine by Mario Vargas Llosa
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | | ISBN: 9789707707054 | 8.49 Mb

Teksty te zostały napisane w Izraelu, w Strefie Gazy i na okupowanych terytoriach Zachodniego Brzegu w połowie 2005 roku. Pojechałem tam z córką Morganą, aby sprawdzić, czy jednostronna decyzja Ariela Szarona o likwidacji osiedli żydowskich w StrefieMoreTeksty te zostały napisane w Izraelu, w Strefie Gazy i na okupowanych terytoriach Zachodniego Brzegu w połowie 2005 roku.

Pojechałem tam z córką Morganą, aby sprawdzić, czy jednostronna decyzja Ariela Szarona o likwidacji osiedli żydowskich w Strefie Gazy otworzyła szansę na pokój w regionie, a także przekonać się, jak na tę inicjatywę zareagowali zarówno Palestyńczycy, jak i Izraelczycy.

Chociaż obszar ten jest tak mały, że podróżnik mógłby go swobodnie przemierzyć między śniadaniem a kolacją, wyprawa okazuje się trudna, a chwilami wręcz zamienia się w koszmar, ze względu na przecinające ów skrawek ziemi blokady wojskowe i mur, a także kolejki, kontrole, pytania, które co krok opóźniają przejazd. Mimo to dane nam było przeżyć fascynujące doświadczenie, ponieważ w tym zakątku świata wpływ historii wydaje się potężniejszy, a życie bardziej intensywne niż gdziekolwiek indziej.Przedstawione tu opowieści oddają intencje wypowiedzi zasłyszanych na miejscu, często też w kilku zdaniach ujmują treść wielogodzinnych dyskusji, luźnych zwierzeń i nieuporządkowanych monologów.

Moje teksty wiele spraw pomijają, inne poddają rekonstrukcji, nie sądzę jednak, abym minął się w nich - w każdym razie świadomie - z intencją moich palestyńskich i izraelskich rozmówców.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Israel Palestina/ Israel Palestine":


sliwczynski.pl

©2009-2015 | DMCA | Contact us